Czemu warto z nami pływać?

Bardzo małe grupki
W naszej szkole pływania maksymalna ilość uczniów w jednej grupie pływackiej to 6 osób. Tak mała liczba uczniów na zajęciach pozwala instruktorowi pływania kontrolować grupę i zadbać o rozwój umiejętności pływackich wszystkich dzieci. Dodatkowo na lekcje grupowe zawsze mamy wynajęty cały tor do naszej wyłącznej dyspozycji. Dzięki temu osoby postronne nie przeszkadzają nam w zajęciach.

Indywidualne podejście
Nie ulegamy rutynie. Każdy uczestnik zajęć, mały czy duży, jest u nas traktowany bardzo indywidualnie. Czasami problemy z pokonywaniem nowych trudności nie są związane tylko z aspektami fizycznymi ale też z psychicznymi. W takich sytuacjach nigdy nie naciskamy, a jedynie staramy się delikatnie przekonać że pływanie to super zabawa!

Demonstracja ćwiczeń w wodzie
Najważniejsze  jest jednak to, że podczas pokazywania nowych ćwiczeń nasi instruktorzy są w wodzie. Dziecku trudno może być czasami wyobrazić sobie jak ma dane ćwiczenie wyglądać w wodzie, jeżeli widzi jedynie pokaz na „sucho”. Dlatego warto demonstrować ćwiczenia w wodzie, a w razie potrzeby skorygować ruch małego pływaka we właściwy sposób.

Uczymy przez zabawę
Nudne zajęcia i zniechęcone dzieci to największa porażka każdego instruktora. Dlatego zajęcia w naszej szkole pływania to nie treningi wydolnościowe, ale nauka i doskonalenie pływania poprzez zabawę. Zajęcia prowadzimy w taki sposób aby nawet w trakcie zabawy uczyć i rozwijać technikę pływania.

Instruktor przebywa w wodzie
Naszego instruktora najczęściej można znaleźć w wodzie między dziećmi. Z małymi uczniami instruktorzy są w wodzie przez cały czas. Jeżeli chodzi o grupy zaawansowane to czasami lepiej jest wyjść z wody aby przyjrzeć się na sposób wykonywania ćwiczeń przez naszych podopiecznych z trochę innej perspektywy.

Zaangażowanie instruktora
Nic nie wpływa tak pozytywnie na dzieci jak czynne uczestnictwo instruktorów w zajęciach. Jeżeli omawiamy jakieś nowe, trudne do wykonania przez dzieci ćwiczenie, a instruktor im to zademonstruje, to od razu łatwiej im to zrozumieć i wykonać. Dzięki temu dzieci nabierają szacunku do instruktora, przez co chętniej wykonują polecenia.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Najlepiej działa na wyobraźnię następująca sytuacja
Proszę wyobrazić sobie grupę w której jest 8-12 małych pływaków na jednego instruktora (dość często spotykana sytuacja na różnych basenach). 7-11 dzieci siedzi na murku i czeka na swoją kolej aby przepłynąć kawałek pod okiem instruktora lub czeka przy brzegu basenu na wykonanie ćwiczenia.

Jednak wychodzi efektywniej i taniej
Jeżeli przeliczymy zajęcia pod kątem ilości wykonanych zajęć i nietracenia czasu w kolejce, okaże się że jednak u nas wychodzi taniej. Przed wybraniem szkoły pływania przyjrzyj się jak prowadzone są zajęcia. Szybko okaże się, że to gdzie dziecko uczy się pływać naprawdę ma znaczenie.

Nauka pływania dla dzieci (grupowa)

Nauczyć dziecko pływać to dla naszych instruktorów jest duże wyzwanie. Każde dziecko jest inne, ma inne predyspozycje, motorykę oraz chęci. Dlatego w naszej szkółce pływania każde dziecko traktowane jest indywidualnie. Począwszy od doboru grupy, w której będzie się uczyć, przydzielane zadania, aż po tempo oraz proces nauki. Jest to też jeden z powodów, dla których nasze zajęcia nauki pływania dla dzieci prowadzone są w małych, kameralnych grupach, nigdy nie przekraczających 6 osób! Jak więc najlepiej nauczyć dziecko pływać? Zapisz je do nas na naukę pływania dla dzieci! A my się już wszystkim zajmiemy.
Jeżeli są od 1 do 3 osób zapraszamy na zajęcia indywidualne.

Nauka pływania dla dorosłych (grupowa)

Nauka pływania dla dorosłych to kursy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Odbywają się one w niewielkich grupach lub indywidualnie – w zależności od wymagań i opcji wybranej przez osoby biorące w nich udział. Doświadczeni instruktorzy dobiorą program Twojego treningu idealnie komponujący się z posiadanymi przez Ciebie umiejętnościami, co przełoży się na wymierne, szybko zauważalne efekty.
Jeżeli są od 1 do 3 osób zapraszamy na zajęcia indywidualne.

Indywidualna nauka pływania dla dzieci i dorosłych

Szukasz indywidualnej nauki pływania? Zapraszamy na nasze indywidualne zajęcia dla dzieci i dorosłych! Grupy od 1 do 3 osób.
Więcej informacji pod numerami telefonów:
– Agnieszka 882460683
– Bartek 517284751
– Darek 502639591
– Karol 535315760
– Kasia 781570625
– Nina 668678979
– Natalia 605212370
– Sebastian 661087669

Jak zapisać się na naukę pływania?

Zapisać można mailowo lub telefonicznie:

– mailowo – na maila fastlubartow@gmail.com prześlij nam informacje, które pomogą nam w dopasowaniu odpowiedniej grupy:
* imię i nazwisko osoby zainteresowanej lub rodzica / opiekuna,
* telefon kontaktowy,
* imię i nazwisko dziecka oraz rok urodzenia,
* doświadczenie z nauką pływania oraz nastawienie do wody,* basen, na którym chcecie pływać.

– telefonicznie – pod nr telefonu 502639591 lub 781570625.

Deklaracja członkowska FAST do 18 roku życia

Deklaracja członkowska FAST dla osoby dorosłej

Pływalnie na których prowadzimy zajęcia to:

MOSiR Lubartów przy ulicy 1 Maja 66

ORKA w Wólce Rokickiej