Projekt „Zdrowo i sportowo” w roku 2022

Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST w roku 2022 realizowało projekt „Zdrowo i sportowo”. W skład projektu wchodziły 3 imprezy.
W dniu 01.06.2022r. przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie Nasz Klub zorganizował „Dzień dziecka na sportowo”. Dla grupy 90 dzieci przygotowaliśmy bardzo dużo atrakcji tego dnia. Były gry i zabawy, popcorn, bańki mydlane, loteria z nagrodami.
Druga impreza to Rajd rowerowy do Lasów Kozłowieckich, który odbył się dnia 09.09.2022r. Długość trasy jaką miały przejechać dzieci i młodzież to 30 km. Po dotarciu na parking „Kopanina” uczestnicy rajdu mogli ogrzać się przy ognisku. Po powrocie do Lubartowa był wspólny posiłek w Top Drive oraz nagrody dla każdego uczestnika.
Ostatnia impreza odbyła się 27.10.2022r. Były to zawody lekkoatletyczne. Uczestnicy zawodów rywalizowali w 3 konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal i biegu na 300m/600m. Był oczywiście podział na wiek oraz na dziewczęta i chłopców. Dla każdego uczestnika był medal oraz nagroda.
Celem projektu było wdrażanie dzieci i młodzieży do systematycznego uprawiania sportu oraz zagospodarowanie czasu wolnego w sposób aktywny i zorganizowany (bez używek).
Dodatkowo na koniec poszczególnych imprez była pogadanka na temat zdrowego trybu życia (bez używek) oraz każdy uczestnik otrzymał broszurkę na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami.
Projekt udało się zrealizować dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie. Serdeczne podziękowania dla Gminy Miasta Lubartów za wsparcie finansowe projektu.

Do zobaczenia w kolejnej edycji projektu

Ekipa FAST

Bezpłatne zajęcia z nauki i doskonalenia pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych miasta Lubartów w roku 2022

Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST wraz z Gminą Miastem Lubartów, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Lubelskim Okręgowym Związkiem Pływackim realizowało w roku 2022 projekt „Umiem pływać” dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych miasta Lubartów. W miesiącach marzec-grudzień na Nasze zajęcia uczęszczało 495 dzieci. Były to zajęcia bezpłatne.

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Lubartów oraz Ministerstwa Sportu.

Dziękujemy za mile spędzony czas

Ekipa FAST

Projekt „Zdrowo i sportowo” w roku 2021

Zadanie realizowane było w okresie 28.04.2021r.-31.12.2021r. W skład projektu wchodziły:
– Organizacja imprezy „Dzień dziecka na sportowo” – 01.06.2021r. – impreza odbyła się na obiektach sportowych MOSiR Lubartów, były to gry i zabawy dla dzieci i młodzieży z klas 1-8 szkół podstawowych. Wśród atrakcji były: zamek dmuchany, gry i zabawy z animatorem, popcorn, wata cukrowa, nagrody, gry i zabawy integracyjne, dodatkowo były koszulki dla wszystkich uczestników;
– Organizacja imprezy „Igrzyska lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych” – 30.09.2021r. – impreza z uwagi na padający deszcz odbyła się na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Konkurencje lekkoatletyczne to: bieg krótki, bieg długi, skok w dal. Każde dziecko dostało medal oraz nagrodę;
– Organizacja imprezy „Rajd rowerowy do Lasów Kozłowieckich” – 26.10.2021r. – rajd odbył się na trasie Lubartów-parking w Kopaninie, długość trasy to 25 km. Po udanym rajdzie był wspólny podwieczorek w pizzerii w Lubartowie, każdy uczestnik dostał nagrody;
– Organizacja imprezy „Rodzinne pływanie” – 01.12.2021r. – w miesiącu grudniu zostały przeprowadzone gry i zabawy dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych w ramach „Rodzinnego pływania”. W związku z obostrzeniami w grach i zabawach brały udział tylko dzieci. Każde dziecko dostało nagrodę i coś słodkiego.

Pozdrawiamy

Ekipa FAST

Bezpłatne zajęcia z nauki i doskonalenia pływania dla uczniów klas I-III szkół podstawowych miasta Lubartów w roku 2021

Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST wraz z Gminą Miastem Lubartów, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Lubelskim Okręgowym Związkiem Pływackim realizowało w roku 2021 projekt „Umiem pływać” dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych miasta Lubartów. W miesiącach marzec-grudzień na Nasze zajęcia uczęszczało 450 dzieci. Były to zajęcia bezpłatne.

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Lubartów oraz Ministerstwa Sportu.

Dziękujemy za mile spędzony czas

Ekipa FAST

Projekt „Sport to pasja na całe życie”

Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST w okresie wrzesień-grudzień 2020 r. realizowało projekt „Sport to pasja na całe życie” dla dzieci z klas 6-8 szkół podstawowych miasta Lubartów. Projekt miał na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w sposób aktywny i zorganizowany (bez używek). Ważnymi rezultatami były również: zdobycie i poszerzenie umiejętności pływania oraz dyscyplin sportowych, zapoznanie uczestników z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, na sali gimnastycznej oraz obiektach sportowych, integracja i promocja zdrowia, podniesienie sprawności fizycznej i psychicznej uczestników. Nagrodą dla uczestników były wyjazdy na Pływalnię ORKA do Wólki Rokickiej. Projekt był bezpłatny dla uczestników. Zajęcia realizowane były przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Lubartowie. Serdeczne podziękowania dla Pana Mariana Bobera Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie za udostępnienie sali gimnastycznej. Projekt był możliwy dzięki wsparciu finansowym Gminy Miasta Lubartów. Zdjęcia w zakładce Galeria.

Zespół FAST

Projekt „Umiem pływać” dla klas I-III ze szkół podstawowych miasta Lubartów

Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST wspólnie z Gminą Miastem Lubartów, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Lubelskim Okręgowym Związkiem Pływackim od lutego do grudnia 2020r. realizowało projekt powszechnej nauki pływania pt. „Umiem pływać” dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych miasta Lubartów. Był to ogólnopolski projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu.