Półkolonie Letnie 2021 – sprawozdanie

W miesiącu lipcu Nasze Stowarzyszenie zorganizowało 2 turnusy Półkolonii Letnich.

W pierwszym terminie od 12 do 16 lipca wzięło udział 90 dzieci. Zaczęliśmy w poniedziałek wyjazd do Firleja od… mierzenia temperatury ciała. Wszyscy uczestnicy przeszli test celująco. Później wśród atrakcji był pobyt na Ośrodku Wodnik, czyli kąpiele słoneczne, wodne, lody. Gra w piłkę nożną i dwa ognie. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznego obiadu. Drugiego dnia wybraliśmy się do Poleskiego Parku Narodowego. Po długim spacerze z przewodnikiem, było ognisko z kiełbaskami oraz lody. Kolejny dzień to wyjazd do Magicznych Ogrodów. Jest to pełen drzew i kwiatów, tętniący życiem park tematyczny z baśniowymi krainami, kawiarniami i pamiątkami. Przed ostatni dzień półkolonii dzieci spędziły na basenach Słoneczny Wrotków w Lublinie. Pogoda dopisała. Ostatni dzień spędziliśmy na kręglach i na seansie w kinie.

W drugim tygodniu od 19 do 23 lipca zebrała się również grupa 90 uczestników. Oczywiście poniedziałek tradycyjnie spędzaliśmy w Firleju. Kąpiele wodne i słoneczne to oczywiście główne atrakcje tego dnia. We wtorek zwiedzaliśmy Zamek w Janowcu. Kolejny dzień to pobyt całodniowy na Farmie Iluzji. Jest to rodzinny park rozrywki z torami przeszkód, iluzjami optycznymi i innymi, pokazami magii, labiryntem i tyrolką. Przed ostatni dzień to pobyt na Ośrodku Leśna Ryba w Starej Jedlance. Do dyspozycji mieliśmy boiska do gry w piłkę nożną, dwa ognie oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Oprócz tego kąpiele słoneczne i wodne oraz największa atrakcja tego dnia czyli park linowy. Ostatni dzień to park linowy i seans filmowy w kinie.

 

Warto wspomnieć o wychowawcach: Pani Agnieszka, Pani Ola, Pani Kasia, Pani Danusia, Pani Irenka, Pani Ewa, Pan Łukasz i Pan Darek. Dzięki nim była bardzo miła atmosfera i było przede wszystkim bezpiecznie. Dziękujemy dzieciom za mile spędzony czas. Ostatnią rzeczą o której warto wspomnieć to pogoda. Przez dwa tygodnie zgodnie z planem miało być ładnie i pogoda była super.

 

Pozdrawiamy

Zespół FAST

Obóz żeglarski 2021 – sprawozdanie

Była słoneczna środa. Nadszedł czas wyjazdu na obóz żeglarski organizowany przez Nasz Klub. Po dłuższym pakowaniu bagaży wyruszyliśmy na Mazury. Podróż minęła w bardzo miłej atmosferze. Przejeżdżaliśmy przez Orzysz miejscowość rodzinną jednego z opiekunów. Dotarliśmy na miejsce. W Księżycowym Dworku po spotkaniu organizacyjnym, uczestnicy zostali zakwaterowani w 2-3 osobowych pokojach z łazienkami. Po kolacji był czas na odpoczynek. Kolejnego dnia po śniadaniu wybraliśmy się na zajęcia programowe z żeglowania. Plaża, boiska do gry w siatkówkę, place zabaw oraz jachty to atrakcje na początek dnia. Później obiad i wyjazd do Kętrzyna. Wieczorem gry i zabawy integracyjne. Czas płynął bardzo szybko. Oprócz żeglowania dodatkowe atrakcje, które czekały na dzieci i młodzież w kolejnych dniach to: zwiedzanie bunkrów Wilczy Szaniec, pobyt całodniowy w Mikołajkach oraz w Parku Wodnym Tropikana, przejazd pociągiem wodnym po Jeziorze Śniadrwy, zwiedzanie bunkrów w Mamerkach, pobyt w Sanktuarium w Świętej Lipce oraz na Zamku Biskupim w Reszelu, paintball, pływanie na motorówce i bananie, dyskoteka, chrzest obozowy, ognisko, gry i zabawy integracyjne. Mamy nadzieję, iż w większości uczestników udało się zaszczepić chęć żeglowania. Podziękowania dla Pani Oli i Pani Kasi oraz Pana Leszka i Pana Darka za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Dziękujemy, że byliście z Nami
Ekipa FAST

Półkolonie Letnie 2020 – sprawozdanie

W miesiącu sierpniu Nasze Stowarzyszenie zorganizowało 2 turnusy Półkolonii Letnich.

W pierwszym terminie od 10 do 14 sierpnia wzięło udział 36 dzieci. Zaczęliśmy w poniedziałek wyjazd do Firleja od… mierzenia temperatury ciała. Wszyscy uczestnicy przeszli test celująco. Później wśród atrakcji był pobyt na Ośrodku Wodnik, czyli kąpiele słoneczne, wodne, lody. Gra w piłkę nożną i dwa ognie. Oczywiście nie mogło zabraknąć pysznego obiadu. Drugiego dnia wybraliśmy się do Kazimierza Dolnego. Na początku spacer Wąwozem Korzeniowym, później wejście na Górę Trzech Krzyży. Następnie zwiedzanie Starego Rynku oraz najlepsza atrakcja czyli… zakup pamiątek. Kolejny dzień to pobyt całodniowy na Farmie Iluzji. Jest to rodzinny park rozrywki z torami przeszkód, iluzjami optycznymi i innymi, pokazami magii, labiryntem i tyrolką. Przed wyjazdem miła atrakcja czyli pokaz magika. Przed ostatni dzień to pobyt na Ośrodku Leśna Ryba w Starej Jedlance. Do dyspozycji mieliśmy boiska do gry w piłkę nożną, dwa ognie oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Oprócz tego kąpiele słoneczne i wodne oraz największa atrakcja tego dnia czyli park linowy. W piątek zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej oraz byliśmy w kinie na filmie animowanym „Scooby Doo”.

W drugim tygodniu od 17 do 21 sierpnia zebrała się grupa 42 uczestników. Oczywiście poniedziałek tradycyjnie spędzaliśmy w Firleju. Kąpiele wodne i słoneczne to oczywiście główne atrakcje tego dnia. We wtorek zwiedzaliśmy Lublin (fontanny, Stare Miasto). Po zwiedzaniu miło spędziliśmy czas w kinie. Na środę zaplanowaliśmy pobyt w Magicznych Ogrodach. Jest to pełen drzew i kwiatów, tętniący życiem park tematyczny z baśniowymi krainami, kawiarniami i pamiątkami. W czwartek główną atrakcją była Arena Lublin. Zwiedzaliśmy obiekt około 2 godzin. Pan, który nas oprowadzał pokazał nam prawie wszystko co było możliwe na tym stadionie. Później byliśmy w Muzeum Sportu. Kolejna atrakcja tego dnia to trampoliny. Ostatni dzień to całodniowy pobyt na basenach w Słonecznym Wrotkowie.

 

Warto wspomnieć o wychowawcach: Pani Agnieszce, Pani Danusi, Pani Oli i Panu Michałowi. Dzięki nim była bardzo miła atmosfera i było przede wszystkim bezpiecznie. Dziękujemy dzieciom za mile spędzony czas. Ostatnią rzeczą o której warto wspomnieć to pogoda. Przez dwa tygodnie zgodnie z planem miało być ładnie i pogoda była super.

 

Pozdrawiamy

Zespół FAST